BÜYÜK TRAKYA – YUNANİSTAN TURU

Edirne'yi Turlayalım! tarafından tarihinde yayınlandı

BÜYÜK TRAKYA & YUNANİSTAN TURU

1. EDİRNE- KIRKLARELİ – İĞNEADA – LONGOZ – DUPNİSA

Sabah siz değerli misafirlerimiz aracımıza aldıktan sonra Edirne Karaağaç’ın dillere destan kahvaltısını tatmak için Karaağaca gidiyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrası İğneada’ya doğru yol alıyoruz. 2 Saatlik yolculuğun ardından İğneada’ya varıyoruz.

İğneada – Kırklareli

Tarihi Liman Köy Deniz Feneri’ni görme imkânı buluyoruz. Bulgaristan sınırındaki Beğendik Köyü ziyareti ardından İğneada’ya dönüp Longoza hareket ediyoruz.”Longoz” (Su basar) tipi ormanlık alanı; Kışları sularla kaplanan ormanlık alanı anlamına gelir. Dünyada Amazon, Afrika Kongo Havzası, Türkiye’mizde de İğneada’da ve Karasu’da bulunmaktadır. Ulusal ve Avrupa ölçeğinde korunabilmiş en önemli subasar (longoz) ormanının yer aldığı İğneada Bölgesi içerdiği farklı eko sistemleriyle yöredeki birçok hayvan türü için kaliteli ve farklı yaşam alanları oluşturmaktadır. Eşsiz bir doğaya sahip longozun gezilmesi ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızda Alabalıkların tadına bakıp mevsimin en taze salatasını yiyeceğiz. Yemekten sonra Dupnisa Mağarası’na hareket ediyoruz. Istranca ormanlarının arasından keyifli bir yolculukla ”Yeraltı Cenneti” olarak bilinen ve Trakya’nın turizme açılmış tek mağarası olan Dupnisa’ya varıyoruz. Mağaranın gezilmesi ve fotoğraf çekimi ardından Edirne’deki otelimize hareket edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize varıyoruz.. Akşam yemeği canlı müzikli Trakya Roman gecesi eğlencesi şeklinde unutulmaz bir gece olacak.

2. GÜN: EDİRNE – DEDEAĞAÇ – GÜMÜLCİNE – İSKEÇE

Sabah açık büfe kahvaltının ardından Yunanistan turumuz için aracımıza geçiyoruz. Pazarkule sınır kapısı üzerinden Yunanistan’a giriş. İlk durağımız Dedeağaç oluyor. Dedeağaç’ın panoramik olarak görülmesinden sonra öğle yemeğimizi de Yunanistan’ın meşhur mezeleri ile süslü mutfağında alıyoruz. Ardından Gümülcine’ye geçiyoruz. Gümülcine’yi tanımanın ardından meşhur Çukur Kahve’ye gidip mis gibi, bol köpüklü Gümülcine kahvesi içeceğiz.

Gümülcine – Yunanistan

Kahve molasının ardından İskeçe’ye yol alıyoruz. İskeçe’nin de panoramik olarak tanınmasının ardından dönüş yoluna geçiyoruz. Edirne Pazarkule Sınır Kapısı’ndan yurda giriş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3. Gün : EDİRNE-KARAAĞAÇ-PAZARKULE

Sabah kahvaltıdan sonra Edirne şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Karaağaç Bölgesi, sonrasında ise Tunca ve Meriç nehirleri üzerinden Karaağaç Bölgesi’ne geçip, Yunanistan Sınır Kapımız olan Pazar Kule Sınır Kapısı’na varıyoruz. Sınır kapısının görülmesi ardından Karaağaç merkeze hareket edip, Karaağaç Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı’nı gezip, ardından Trakya Üniversitesi tarafından restore edilerek günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet veren II. Beyazıt Külliyesi, Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi, Adalet Kasrı’nı geziyoruz. Ardından Mimar Sinan’ın ”Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ve Bedesteni’ni gezip öğle yemeği için meşhur Edirne Tava Ciğeri yemeye gidiyoruz. 3 Şerefeli Cami; Makedonya Kulesi ve Arkeolojik Park gezileri sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından belirtilen saatte sizleri almış olduğumuz noktaya bırakıp vedalaşıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşma.

Tur ücreti :

İki veya üç kişilik odalarda kişi başı : Sorunuz

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Programda belirlenen Çevre gezileri
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Otelde yarım pansiyon konaklama
Lüks araçlarımız ile ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası
İlk sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
İlk gece canlı müzik
Yurtdışı Çıkış Harcı
Gümrük Vergileri
SOU’RAN TOUR Seyahat Acentası acenta güvencesi
Otobüs ikramları

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

Müze Kart ve ören yeri girişleri
Kişisel harcamalar
Şoför ve Rehber Bahşişleri (İstek Halinde)

Kategoriler: Genel