Büyük Trakya Turu

Edirne'yi Turlayalım! tarafından tarihinde yayınlandı

BÜYÜK TRAKYA TURU

1. EDİRNE- BABAESKİ-LÜLEBURGAZ-TEKİRDAĞ

Sabah siz değerli misafirlerimizİ Edirne’yi Turla! aracımıza aldıktan sonra Edirne Karaağaç’ın dillere destan kahvaltısını tatmak için Karaağaca gidiyoruz. Alacağımız kahvaltı sonrası Babaeski’ye hareket ediyoruz burada ise Cedit Ali Paşa Camii ve Sinan Köprüsü gezimizi tamamlayıp Lüleburgaz’a hareket ediyoruz. Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi gezisi ardından Tekirdağ’a hareket ediyoruz. Tekirdağ’da vereceğimiz öğle yemeği meşhur Tekirdağ Köftesi olacak. Yemeğin ardından Tekirdağ şehir turu yapıyoruz. Ardından Açık olduğu taktirde Namık Kemal Evi’ni geziyoruz. Sonrasında ise Edirne’deki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Otelimize varışın ardından odalarımızda dinlenme. Akşam yemeği canlı müzikli Trakya Roman Gecesi eğlencesi şeklinde unutulmaz bir gece olacak.

2. GÜN: EDİRNE – İĞNEADA-BEĞENDİK-LONGOZ-DEMİRKÖY

Sabah açık büfe kahvaltının ardından İğneada’ya doğru yol alıyoruz. 2 Saatlik yolculuğun ardından İğneada’ya varıyoruz. Tarihi Liman Köy Deniz Feneri’ni görme imkânı buluyoruz. Bulgaristan sınırındaki Beğendik Köyü ziyareti ardından İğneada’ya dönüp Longoza hareket ediyoruz.”Longoz” (Su basar) tipi ormanlık alanı; Kışları sularla kaplanan ormanlık alanı anlamına gelir. Dünyada Amazon, Afrika Kongo Havzası, Türkiye’mizde de İğneada’da ve Karasu’da bulunmaktadır. Ulusal ve Avrupa ölçeğinde korunabilmiş en önemli subasar (longoz) ormanının yer aldığı İğneada Bölgesi içerdiği farklı ekosistemleriyle yöredeki birçok hayvan türü için kaliteli ve farklı yaşam alanları oluşturmaktadır. Eşsiz bir doğaya sahip longozun gezilmesi ardından öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeği molamızda Alabalıkların tadına bakıp mevsimin en taze salatasını yiyeceğiz. Yemekten sonra Dupnisa Mağarası’na hareket ediyoruz. Istranca ormanlarının arasından keyifli bir yolculukla ”Yeraltı Cenneti” olarak bilinen ve Trakya’nın turizme açılmış tek mağarası olan Dupnisa’ya varıyoruz.

Dupnisa Mağarası

Mağaranın gezilmesi ve fotoğraf çekimi ardından Edirne’deki otelimize hareket edip akşam yemeği ve konaklama için otelimize varıyoruz.

3. Gün : EDİRNE-KARAAĞAÇ-PAZARKULE

Sabah kahvaltıdan sonra Edirne şehir turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Karaağaç Bölgesi, sonrasında ise Tunca ve Meriç nehirleri üzerinden Karaağaç Bölgesi’ne geçip, Yunanistan Sınır Kapımız olan Pazar Kule Sınır Kapısı’na varıyoruz. Sınır kapısının görülmesi ardından Karaağaç merkeze hareket edip, Karaağaç Tren İstasyonu ve Lozan Anıtı’nı gezip, ardından Trakya Üniversitesi tarafından restore edilerek günümüzde Sağlık Müzesi olarak hizmet veren II. Beyazıt Külliyesi, Kırkpınar Güreşleri’nin yapıldığı Sarayiçi, Adalet Kasrı’nı geziyoruz. Ardından Mimar Sinan’ın ”Ustalık Eserim” dediği Selimiye Camii ve Bedesteni’ni gezip öğle yemeği için meşhur Edirne Tava Ciğeri yemeye gidiyoruz.

Meşhur Edirne Tava Ciğeri

3 Şerefeli Cami; Makedonya Kulesi ve Arkeolojik Park gezileri sonrası vereceğimiz serbest zamanın ardından belirtilen saatte sizleri almış olduğumuz noktaya bırakıp vedalaşıyoruz. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere vedalaşma.
Tur ücreti :

İki veya üç kişilik odalarda kişi başı : SORUNUZ

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

Programda belirlenen Çevre gezileri
Profesyonel Rehberlik hizmetleri
Otelde yarım pansiyon konaklama
Lüks araçlarımız ile ulaşım
Zorunlu seyahat sigortası
İlk sabah kahvaltısı
Tüm öğle yemekleri
İlk gece canlı müzik

Kategoriler: Genel