1 Gece Konaklamalı Edirne Turu

Edirne'yi Turlayalım! tarafından tarihinde yayınlandı

 GECE KONAKLAMALI EDİRNE TURU

1.GÜN : Edirne’yi Turlayalım! 🙂 

Edirne – Buçuk Tepe Tabyası – Balkan Savaşları Müzesi – Şükrüpaşa Tabyası – Selimiye Camii – Selimiye Arastası – Tarihi Belediye Binası – Tarihi Bedesten – Rüstem Paşa Kervansaray – Eski Camii -Üç Şerefeli Camii – Sokullu Hamamı – Saatli Kule – 2. Bayezid Külliyesi ( Darrüşifa ) – Ali Paşa Çarşısı

Sabah saatlerinde siz değerli misafirlerimizi Edirne’yi Turla! Ekibimiz ile karşılıyor ve günlük programımıza başlıyoruz. İstek doğrultusunda ve hava şartlarına göre nehir kenarı, orman içi veya tarihi köşkte nefis bir serpme kahvaltı ile güne dinamik başlayabiliriz. Sonrasında tecrübeli kokartlı rehberimiz eşliğinde Edirne’yi turlamaya başlıyoruz. İlk olarak II. Balkan Savaşları sırasında Edirne savunmasının yapıldığı 104 m. rakımla Edirne’nin en yüksek tepesi, Buçuk Tepe Tabyası. Sonrasında Balkan Savaşları Müzesi’ni geziyoruz. Buradan, Koca Sinan`ın ustalık eserim dediği Selimiye Camii’ne geçiyoruz. ‘’Taş Dehaya Ulaştı Deha Taş Kesildi’’ denilen dünya mimarlık tarihinin mihenk taşlarından Selimiye Camisini gezdikten sonra Selimiye Arastası, Tarihi Belediye Binası, Tarihi Bedesten, günümüzde otel olarak kullanılan Rüstem Paşa Kervansaray’ı ve her biri birbirinden farklı özelliklere sahip olan Hacı Bayram Veli`nin vaaz verdiği, yazılarıyla ünlü Eski Camii ve kapısıyla ünlü, Selçuklu Mimarisindeki çok kubbeli dönemden tek kubbeli döneme geçişin ilk denemelerinden olan, Üç Şerefeli Camii geziyoruz. Sokullu Hamamı’nı dışarıdan gördükten sonra Saatli Kule olarak anılan Makedonya Kulesi’nde Edirne’deki Roma ve Bizans kalıntılarına göz atıyoruz. Sonrasında Arasta Çarşısı ve Edirne’deki en büyük kapalı çarşı konumundaki, özellikle Yunanistan’dan gelen günübirlikçi alışveriş gruplarının uğrak noktalarından Ali Paşa Kapalı Çarşısı gezimizi gerçekleştiriyoruz. Burada meşhur badem ezmelerinin ve Kavala kurabiyelerinin tadına bakabilir daha sonrada Edirne’ye özgü el sanatlarını ve zanaat kültürünü yansıtan aynalı süpürge ve kokulu sabunları alabilirsiniz.

Tüm bu enfes gezimizden sonra biraz soluklanmak ve Edirne’nin enfes tava ciğerinden tatmak için öğle yemeğimizi alacağımız meşhur Edirne Ciğercisine gidiyoruz. İncecik yaprak ciğer, yanında çıtır çıtır tava biberi, soğanı, acı sosu, turşu biberi ve köpüklü ayranıyla midelerimize eşsiz bir ziyafet çekeceğiz.

Tavşan kanı çaylarımızı da içtikten sonra programımıza devam ediyoruz. Balkan Harbinde Bulgarlar tarafından kurulan kampta Türk askerlerin aç bırakılıp ağaç kabuklarını yemek zorunda kaldıkları Sarayiçi, Adalet Kasrı, Seng-i İbret ve Seng-i Hürmet Taşları, Türkiye yağlı güreş başpehlivanının seçildiği Tarihi Kırkpınar Güreşlerinin yapıldığı alanı, Balkan Şehitleri Anıtı’nı görüyoruz. Sonra İstanbul’un alınmasını geceler boyu planlarken üzerinden geçtiği Fatih Köprüsü, Mimar Sinan eseri olan Kanuni Köprüsü, Yeni Saray kalıntılarını görüyoruz. 2004 Yılı Avrupa Müze Konsey Ödülünü almaya hak kazanmış 1484-1488 yılları arasında inşa edilen ve akıl hastalarının tedavi edildiği Sağlık Müzesi’ni yani 2.Bayezid Külliyesini geziyoruz. Turumuzun bitiminin ardından otelimize transfer. Otelimize yerleşme. Dinlendikten sonra akşam yemeği ile birlikte roman havası eşliğinde Trakya Roman Gecemiz başlıyor. Edirne’yi Turla özel Trakya gecesinde bol bol eğlenecek, gecenin karanlığına neşeli seslerimiz karışacak, tüm yorgunluğumuzu atacağız. Geceleme otelimizde.

2. Gün :

Jandarma Anıtı – Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü – Lozan Anıtı – Pazarkule Sınır Kapısı – Tunca  ve  Meriç Nehirleri –  Darr’ül Hadis Camii – Kaleiçi Semti – Büyük  Sinagog – İtalyan Kilisesi

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından İlk olarak Tarihi Karaağaç yolu üzerindeki 9. Jandarma Anıtı, Dünyanın en büyük tavasını, Tunca Ekmekçizade Ahmet Paşa Köprüsü, Lozan Anıtı, Tarihi Tren Garı, Tarihi Tren ve son olarak da Pazarkule Sınır Kapısı’nı görüyoruz. Tunca ve Meriç Nehirleri ve Köprülerini gördükten sonra Meriç Nehri kıyısında çay molası veriyor, buradan Darr’ül Hadis Camii’ne geçiyoruz. Bu cami, Edirne’deki şehzade mezarlarını avlusunda barındıran tek Cami’dir. Edirne’nin ilk yerleşim yeri olan Kaleiçi Semti’nde geleneksel Edirne Evleri’ni görüyoruz. Eski dönemde azınlıkların kullandığı evler bizleri büyüleyecek. Ünlü heykeltıraş İlhan Koman’ın doğduğu evi de dışarıdan görme fırsatına sahip oluyoruz. Azınlıklardan kalma Büyük Sinagog kalıntılarını görüp ardından İtalyan Kilisesi’ne geçiyor ve turumuzun sonuna geliyoruz. Turumuzun bitimiyle birlikte siz değerli misafirlerimizi edirneturlari.com® ekibi olarak yolcu ediyor, bir sonraki Edirne seyahatinizde yeniden karşılaşmayı umuyoruz.

Konaklama Türü                                                    Fiyat

2-3 Kişilik Odada Kişi Başı                                  SORUNUZ

Tek Kişilik Oda Farkı                                            SORUNUZ

1 – 5 Yaş Çocuk                                                    SORUNUZ

6-12 Yaş Çocuk                                                  SORUNUZ

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER
Lüks Araçlarla Ulaşım,
Araçta Alınan Tüm İkramlar,
edirneturlari.com Rehberlik Hizmetleri,
3* 4* 5* Otellerde 1 Gece Konaklama,
Otellerde Alınan Kahvaltı ve Akşam Yemekleri
Seyahat Sağlık Sigortası
TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri,
Öğle Yemekleri,
Otel Ekstra Harcamaları ve Ekstra Tüm Harcamalar,
Trakya Roman Gecesi – Yemekli ve Yerel İçecek (Alkollü/Alkolsüz)

Belirtilen detaylarda değişiklik yapma hakkı edirneturlari.com’a aittir.

Kategoriler: Genel